fbpx

Drukujemy Płońsk w 3D – Planowanie przyszłości finansowej najmłodszych

Drukujemy Płońsk w 3D – Planowanie przyszłości finansowej najmłodszych

Organizujemy w ramach międzynarodowej inicjatywy „Meet and Code” poświęconej promocji programowania, nowym technologią i matematyce wśród najmłodszych wydarzenie pod tytułem „Drukujemy Płońsk w 3D – Planowanie przyszłości finansowej najmłodszych”. Projekt skierowany jest do młodych mieszkańców powiatu płońskiego uczęszczających do jednej z 43 szkół podstawowych w powiecie.

Wydarzenie jest poświęcone zaprezentowaniu młodym ludziom z powiatu płońskiego technologii druku 3D z nauką podstaw finansowych, gdzie uczestnicy będą uczyć się jak oszczędzać pieniądze, posługiwać się płatnościami bezgotówkowymi projektując w 3D przedmioty jak: monety, klipsy do gotówki a finalnie własną skarbonkę, którą wydrukują na drukarce 3D i zabiorą do domu. Zajęcia prowadzone w formie zdalnej gdzie uczestnicy będą musili przygotować swoje miejsce pracy na komputerze w domu lub szkole, wgrywając darmowe oprogramowanie do uczestniczenia w zajęciach online oraz program do projektowania w 3D o nazwie Tinkercad – Autodesk’s CAD. Darmowy program do projektowania 3D jest przeznaczony dla początkujących użytkowników i nie wymaga wcześniejszej wiedzy aby zacząć projektować. Na końcu projektu edukacyjnego odbędzie się event z nagrodami dla uczestników.
Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do nauki w kierunku projektowania i druku 3D jako przyszłościowego zawodu pozwalającego łatwo znaleźć pracę. Jednocześnie stworzenie lokalnej grupy miłośników 3D dla wypracowania lokalnej usługi druku 3D różnych elementów i produktów codziennego użytku.

Więcej o wydarzeniu pod linkiem: https://meet-and-code.org/pl/pl/event-show/3973

    Leave a Comment

    0
    X