Nasza misja! pomagamy osobom i organizacjom poprzez kojarzenie ze sobą potrzeb społęcznych z innowacyjnymi rozwiązaniami

Dołącz do Inkubatora Talentów »

Zapraszamy do współpracy wszystkie przedsiębiorcze osoby w Polsce

Projekty jakie realizujemy zawsze mieszczą się w 3-ech kategoriach: Innowcja, Edukacja i Społeczeństwo. Wykorzystując nasz duży potencjał w pozyskiwaniu a następnie posługiwaniu się wiedzą w zakresie innowacyjnych projektów oraz wydarzeń skierowanych na edukację. Analizujemy potrzeby społeczne i szukamy nowoczesnych rowiązań. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą z innymi, współpracujemy i realizujemy wspólne projekty mieszczące się w zakresie naszych celów statutowych. Jeżeli masz ciekawy pomysł lub chcesz włączyc się w naszą inicjatywę zapraszamy do współpracy.

Realizowane projekty społeczne w Fundacji:

Inkubator Talentów

Inkubator Talentów

To projekt, który wystartował w czerwcu 2015 r. i ma na celu wspiernie lokalnych społeczności w zakresie rozwoju wiedzy o przedsiębiorczości i kreowania powstawania innowacyjnych projektów StartUp. Kreujemy ludzi przedsiębiorczych i kreatywnych, chcących tworzyć nowe miejsca pracy, zakłądających organizację pozarządowe i własne firmy. Podejmowane działania w Inkubatorze Talentów, polegają na edukacji, sieciowaniu biznesowym, powstawaniu społęczności ludzi przedsiębiorczych, udostępnienia za minimalną opłatą wielu systemów informatycznych i rozwiązań biznesowych. Pamiętaj, że współpracując w aktywnej i zwiększającej się grupie osób o podobnych ambicjach daje większe szanse na odniesienie sukcesu.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy 3 pakiety ofert w których uwzględniliśmy usługę pozyskiwania finansowania projektów ze zbiórek finansowych i możliwość wynajmu krótkoterminowego lokali biurowo - mieszkalnych w Warszawie.

LWP

Lokalne wspieranie przedsiębiorczości (LWP)

Celem Fundacji jest edukacja społeczeństwa i propagowanie przedsiębiorczości ukierunkowane na rozwój regionu. W tym celu przygotowaliśmy projekt społecznej odpowiedzialności oraz współpracy lokalnego biznesu i instytucji państwowych realizowany przez Fundację Pracy Narodów. Naszą misją jest zbudowanie sieci lokalnych partnerstw w zakresie rozwoju wiedzy o biznesie. Współpracy ma się przełożyć na: rozwój regionu, budowanie lokalnej społeczności biznesowej, wspieranie i realizację innowacyjnych projektów, tworzenie nowych miejsc pracy, prowadzenie zaplecza dla młodego biznesu (StartUp), stworzenie lokalnego narzędzia finansującego, organizoanie wydarzeń biznesowych, szkoleń i warsztatów dla młodzieży, szkół, biznesu, osób bezrobotnych oraz organizacji pozarządowych.

Wdrażamy kilka mniejszych działań ukierunkowanych na edukację o przedsiębiorczości, uwzględnionych w programie LWP.

Dzień Lemoniady

Dzień Lemoniady

Jest to wydarzenie społęczne skierowane do małych obywateli naszego kraju. Projekt polega na propagowaniu wiedzy o przedsiębiorczości wśró 2-3 klasistów szkół podstawowych. Pomysł jest przywieziony z USA gdzie podobne działania mają już kilkudziesiętną historię i osiągneły rangę ważnego wydarzenia dla dzieci.
Projekt polega na zbudowaniu zespołu z młodych osób, które są aktywne i chętne do działania. Dzieci wraz z opiekunami / rodzicami przygotowują dzbanki świerzej lemoniady w domu (różne smaki). Budują swoje stoiska do sprzedaży lemoniady z róznych ogólnodostepnych elementów, mebi z domu i przyozdobiają w ciekawy sposób aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dzieci zbierają pieniądze na różnego rodzaju wydatek klasowy pokrywany z zebranych pieniedzy ze sprzedaży lemoniady. Dzięki temu edukują się poprzez zabawę, uczą współpracy i podziału obowiązków, jak rozpoczyna się własną działalność gospodarczą.

Eurodesk

Lokalny Punkt Informacyjny Eurodesk w Płońsku

Fundacja Pracy Narodów otrzymała status lokalnego puktu informacji Eurodesk w Płońsku. Otrzymaliśmy dostęp do międzynarodowej sieci organizacji i podmiotów, które wspierają edukację, młodzież, wolontariat, staże i różne wydarzenia miedzynarodowe jako najlepszą formę poznawania siebie, sosiadów i globalną integrację. To wyróznienie bycia w Eurodesk pozwoliła skoncentrować się na młodzieży i edukacji w działaniach fundacji oraz otworzyło nowe możliwości pozyskiwania partnerów do projektów. Chcemy jak najlepiej spełniać się w tej roli dlatego staramy się informować lokalną młodzież i placówki edukacyjne o mozliwościach jakie niesie ze sobą Eurodesk.

Inkubator Talentów

Innowacyjne Przedsiębiorstwo Społeczne

Przekształciliśmy własną działalność gospodarczą w przedsiębiorstwo społeczne, które oparlismy na branży maszyn vendingowych. Obecnie zatrudniamy 50% pracowników, którzy należą do grupy defaworyzowanej na rynku pracy i społeczeństwie. Koncentrujemy się na innowacyjnych branżach, które w przyszłości będą potrzebne obok automatyzacji jaka wkaracza coraz bardziej w każdy aspekt życia ludzkiego. Chemy pomagać potrzebującym poprzez uczenie zawodów przyszłości nie narażonych na masowe zwolnienia oraz przyzwoitą płacę.

Chcemy rozwijać przedsiębiorstwo społęczne z ukierunkowaniem na innowacje, które dają możliwość konkurowania i pozyskiwania nowych klientów i rynków. Wiążemy rozwój z projektami, które wykorzystują automatyzację w pracy.

Eurodesk

IP Talent - Inkubator Polskich Talentów

W ramach grantu pozyskanego w konkursie Akcja Inkubacja (operator ECORYS) testujemy innowację społeczną dla Ministerstwa Rozwoju, która ma poprawić problem przechodzenia z nauki formalnej na rynek młodych ludzi w Polsce. Nasz pomysł na rozwiązanie tego problemu, kryjący się pod nazwą IP Talnet - Inkubator Polskich Talentów polega na opracowaniu materiałów edukacyjnych dla szkół średnich w których na zajęcia o przedsiębiorczości i godziny wychowawcze wprowadamy cykl zajęć akceleracyjnych z zakłądania klasowych projektów StartUp. Chcemy aby ten projekt przyczynił się do obniżenia progu wiekowego w poznawaniu zagadnień i zdobywaniu wiedzy, doświadczeń zawodowych przy zakłądaniu pierwszej firmy. Więcej: www.iptalent.pl

Dzień Lemoniady

Wsparcie Plus

Projekt "Wsparcie Plus" to innowacja społeczna jaką testujemy na terenie miasta Płońsk. Projekt jest realizowany poprzez grant pozyskany od (operator DGA S.A.) i testowane rozwiązanie społeczne trafia pod maszt Ministerstwa Rozwoju. Jeżeli się sprawdzi może być dofinansowane i wdrożone w całej Polsce. Pomysł to zorganizowanie transportu wspólnego dla NGO z mniejszych miejscowości aby dzieliły wspólny samochód oraz utrzymywały jeden etat kierowcy. Z drugiej strony mamy przedsiębiorców, którzy oferując swoje usługi i produkty mają zapewnionych klientów na wyłaczność którzy korzystają z darmowego transportu. Więcej na: www.wsparcieplus.pl

Eurodesk

EKObus - GO Płońsk

Jesteśmy pierwszą fundacją w Polsce, która zorganizowała dla miasta komunikację miejską opartą o elektryczne pojazdy. Nasz projekt wygrał w ogólnopolskim głosowaniu online i zajął 4 premiowane miejsce z 5. Dzięki temu zakupiliśmy jeden pojazd ze śrdoków grantowych oraz kolejny mniejszy z własnych oszczędności. Dzięki temu powstała pierwsza linia miejska w Płońsku, która przewozi mieszkańców w cichy i ekologiczny sposób. Więcej: www.goplonsk.pl

Jeżeli chcesz nas wesprzeć finansowo, merytorycznie lub poprzez własne usługi zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy lub pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.