balon

Ile kosztuje lot balonem?

Read Time:2 Minute, 24 Second

Gdy oglądasz na filmach lot balonem z pewnością marzysz by także kiedyś odbyć taką podniebną podróż.

Lot balonem

Nie da się ukryć, że lot balonem kojarzy się z niezwykle romantycznymi chwilami. Tak też jest. Choć jest to idealna propozycja na oświadczyny dla dwojga, lot balonem cieszy się sporym zainteresowaniem także innych odbiorców. W związku z tym, że jest to stosunkowo droga atrakcja, ale jakże wielka przyjemność, odbywają się także zbiorowe loty balonem. Nie są one jednak odpowiednie dla osób po złamaniach w ostatnich trzech miesiącach, kobiet w ciąży oraz dzieci do lat 4. Najmłodsi muszą jeszcze trochę poczekać by odbyć taką podniebną przygodę. Faktem jest, że każdy będzie mógł się skusić na lot balonem, lecz niekiedy należy trochę zaczekać.

Ile kosztuje lot balonem?

Ceny lotu balonem od jednej osoby rozpoczynają się już od 449 złotych na terenie Polski. Jest to najtańsza opcja w naszym państwie. Zazwyczaj opłata lotu balonem za jedną osobę w jednej z tańszych opcji wynosi ok. 500 zł. Oczywiście koszty są o wiele wyższe, jeśli ma być np. lot balonem na wyłączność w trakcie którego mają odbyć się oświadczyny. Wszystko uzależnione jest też od danej firmy. Należy pamiętać o tym, by dokonywać tylko przemyślanych zakupów. Wiele firm nie zwraca opłat za zrezygnowanie z lotu balonem. Warto mieć na uwadze również fakt, że nie w każdy dzień z przyczyn atmosferycznych możliwe jest odbycie takiego lotu.

Od czego zależy cena lotu balonem?

Cena lotu balonem uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest bardzo wysoki koszt jego kupna. Jest to co najmniej sto tysięcy złotych. Balon wykonany jest ze specjalnych materiałów, dzięki czemu jest on wytrzymaly, a loty nim są w pełni bezpieczne. Dodatkowo przy odpowiednich warunkach atmosferycznych loty balonem mogą odbywać się tylko maksymalnie dwa razy w ciągu dnia. Są one organizowane w związku ze wschodem oraz zachodem słońca. Bardzo drogie jest także paliwo, które jest spalane podczas lotu. Potrzeba bardzo dużo litrów, więc to także wpływa na cenę lotu balonem. Do obsługi jest zatrudnionych dużo osób, które odpowiadają za kwestie techniczne oraz bezpieczeństwo pasażerów. W cenę wliczona jest także możliwość, że w locie nie zawsze udział weźmie maksymalna liczba osób.

Co wchodzi w cenę lotu balonem?

Na początku warto ponownie wspomnieć o tym, że jest to wspaniałe przeżycie. Opłata za lot balonem to tak naprawdę rezerwacja czterech godzin swojego czasu. Osoby z opłaconymi biletami mogą z powodzeniem oglądać od początku cały proces przygotowania do lotu. Napuszczanie powietrza, przygotowanie balonu. Sam lot trwa ok. 60 minut. Należy pamiętać o tym, by wziąć ewentualnie małą torebkę oraz czapkę do nakrycia głowy. Cały lot kończy się poczęstunkiem lampką szampana. Jest także do zjedzenia coś konkretniejszego. Następnie następuje odwiezienie uczestników lotu na miejsce startu. Niektóre firmy dodatkowo oferują rozpoczęcie lotu w miejscu wybranym przez klienta za dodatkową opłatą. Loty balonem odbywają się w większych miastach w Polsce.