Gdzie zarejestrować firmę poza Polską?

Read Time:1 Minute, 12 Second

W czasach, kiedy coraz to nowe regulacje prawne i podatkowe (takie jak chociażby Nowy Ład) dosyć mocno mieszają w planach wielu biznesmenów i osób prowadzących działalności gospodarcze wielu ludzi zastanawia się nad tym, w jakich krajach, poza Polską, warto założyć firmę. Gdzie panują najlepsze warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Rok 2020 był wyjątkowy ze względu na znaczną ilość przełomowych wydarzeń. I właśnie z tego powodu też otworzył oczy wielu ludziom na różnego rodzaju perspektywy których wcześniej nie byli świadomi! Być może to jest właśnie powodem zauważalnego wzrostu zainteresowania relokacją, co objawia się na przykład wzrostem wyszukiwań w wyszukiwarkach „gdzie przenieść firmę z Polski

Czym właściwie jest ekspansja

Zanim jednak zaczniemy rozmawiać o szczegółach, wypada poinformować co tak właściwie mamy na myśli kiedy mówimy o ekspansji za granicę. Ekspansja różni się w zależności od biznesu, dla jednych może to być zakup spółki z tej samej branży która operuje w innym państwie, dla innych otwarcie oddziału znajdującego się za granicą, albo otworzenie fabryki, albo biura mającego stanowić podwaliny pod dalszy rozwój! Jeszcze inni zaś szansę na największy rozwój widzą wtedy, gdy sami przeprowadzą się za granicę.

Gdzie przenieść firmę z Polski?

Tutaj często na pierwszy ogień przychodzą nasi najbliżsi sąsiedzi, tacy jak Czechy, Słowacja, Niemcy czy też Rumunia. Jednak przed każdym takim ruchem należy dokładnie zweryfikować wszystkie plany, oraz możliwe konsekwencje podatkowe takiego ruchu. Odpowiedź na pytanie gdzie przenieść firmę z Polski nie jest prosta, ale może być bardzo opłacalna.

Informacja prasowa